Dijital İtibar

Dijital dünyadaki varlık, işletmenin marka bilinirliği için en önemli etken haline geldi. Net Global hem yeni bir marka oluşturmak hem de mevcut marka bilinirliğini korumak, reklam harcamalarını düşürmek, potansiyel misafirlere güncel misafir deneyimi sunmak adına dijital itibar yönetimi hizmeti vermektedir.

2021 yılında yapılan araştırmaya göre otel rezervasyonu yaptırmakta fiyattan bağımsız olarak sadece iki etken bulunuyor. Bunlardan birincisi otele son 3 ay içerisinde yapılmış yorumlar, ikincisi ise otelin güncel fotoğraflarıdır.

Unutulmaması gerekir ki; herhangi bir yorum/değerlendirme sitesindeki varlığınız, sizin dijital dünyadaki işletmenizdir.

Fiziki olarak işletmemize ne denli önem gösteriyorsak, dijital varlığınızı da o derece sahiplenmeniz gerekmektedir.

Net Global olarak Dijital Dünya’da tesislerinizin  daha iyi temsil edilebilmesi için uluslar arası puan vericiler (Google Maps, Tripadvisor, Holiday Check, Zoover, Otel Puan, ForeSquare, Yelp, TurPravda, Tophotels, Booking, Expedia) ile ilgili süreçleri (Danışmanlık, Bilgi ve Veri Girişi, Güncel Görseller ,Puan Vb) yönetim danışmanlığı hizmetleri vererek dijital itibarınızı yükseltiyoruz.

Online dünyada misafirlerin paylaştığı yorum ve deneyimler, yeni misafirler için, bağımsız bir fikir edinmenin önemli yolu olarak görülmektedir.

Ayrıca araştırmalar, Otel itibar yönetimi iyi yapılan ve yorum incelemelerinde olumlu izlenim bırakan otellerin daha çok rezervasyon aldığı gibi, odalarını daha iyi fiyata satabildiğini de göstermektedir.

Otel İtibar Yönetimi’nin önemini Accor Otelleri ile TrustYou ‘nun birlikte yaptığı araştırma, gezginlerin fiyatları eşit olan iki işletmeden yorum puanı daha yüksek olanı seçme olasılığının 3,9 kat fazla olduğunu göstermektedir.

TrustYou araştırmasında, gezginlerin %76’sının yorum puanı daha yüksek olan bir işletme için daha fazla para harcamaya razı olduğu sonucu çıkmıştır.

Doğru yönetilen reklam kampanyaları ile direk rezervasyonlarınız artarken, marka bilinirliğiniz de artacaktır. Böylece zamanla insanlar dijital platformlarda sizleri direk marka isminizle aramaya başlayacağı için “Dijital Marka Değeriniz” de artacaktır. Bu da diğer kanallarınızı oluşturan iş ortaklarınızın da markanıza yatırım yapmalarını sağlarken, her kanalda satışlarınızı yükseştecektir..